U Cluj și UTA și-au împărțit punctele pe Cluj Arena, în a doua etapă din play-out

Universitatea Cluj a terminat la egalitate cu UTA Arad, 0-0, sâmbătă seara, pe Cluj Arena, într-o partidă din etapa a doua a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Prima fază importantă a partidei s-a petrecut în minutul 37, când Rus a marcat pentru Universitatea Cluj, însă reușita acestuia a fost anulată pentru ofsaid.

Oaspeții au irosit prima mare ocazie de gol după pauză, când execuția lui Omondi a fost respinsă de Gertmonas.

În minutul 72, gazdele au cerut lovitură de la 11 metri, după ce șutul lui Nistor a atins brațul unui fundaș advers. Arbitrul a lăsat jocul să se continue.

Ardelenii au rămas și în inferioritate numerică în primul minut de prelungire, după ce Masoero a primit cartonașul roșu.

Ambele formaţii au câte o victorie şi un egal în play-out.

În sezonul regulat, cele două echipe şi-au împărţit victoriile, ''U'' câştigând cu 1-0 în deplasare, iar UTA cu 3-1 la Cluj-Napoca.