U Cluj a câștigat primul amical din Turcia

Fără Nistor și Vătăjelu în lot, U Cluj a câștigat diminică primul său meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Clujenii au câștigat, scor 1-0, în fața echipei de ligă secundă din Turcia, Kocaelispor, prin reușita din repriza secundă a lui Daniel Popa (minutul 69).

Antrenorul clujenilor a început meciul cu: Iliev - Chipciu, Masoero, Thalisson, Roger - Fosatti, Bic - Cîmpanu, Silaghi, Popadiuc - Iliev

În repriza secundă, U Cluj a jucat în formula: Gorcea - Peteleu. Pitian. Mitrea. Techereș - Simion. Doukoure - Popadiuc. Baciu. I. Stoica - D Popa

Din lotul Universității au lipsit Nistor și Vătăjelu, accidentați.

Lotul deplasat în Turcia:

• portari: Plamen Iliev, Andrei Gorcea, Iustin Chirilă
  • fundași: Andrei Peteleu, Bogdan Mitrea, Andrei Pițian, Lucas Masoero, Thalisson Kelven, Bogdan Vătăjelu, Alin Techereș
  • mijlocași: Ovidiu Bic, Gabriel Simion, Kevin Doukoure, Robert Silaghi, Roger Junio, Alexandru Chipciu, Dan Nistor, Doru Popadiuc, Valentin Gheorghe, Marco Fossati
  • atacanți: Daniel Popa, Alexandru Cîmpanu, Ianis Stoica, Filip Ilie, Emanuel Baciu

Marți, ”Șepcile roșii” vor juca cu FK Partizani (locul 2 în prima ligă din Albania), iar pe 12 ianuarie cu Sabail (locul 5 în prima ligă din Azerbaijan). Clujenii vor debuta în noul sezon al SuperLigii pe 20 ianuarie, cu Hermannstadt.