U Cluj, înfrângere în fața campioanei Poloniei, în ultimul amical din Austria

U Cluj a cedat la limită, scor 1-2 (1-2), în partida amicală disputată miercuri în Austria, contra campioanei Poloniei, Rakow.

Toni Petrea a început meciul cu următoarea formație: Gorcea - Dimitrov, Pițian, Mitrea Vătăjelu - Bordeianu, Bic, Popadiuc, Nistor - Chipciu, Stoica

Campioana Poloniei a reușit să deschidă scorul după doar șapte minute de la începerea partidei, prin fostul jucător al celor de la FCSB, Deian Sorescu. Ianis Stoica a reușit să aducă egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 34. Același jucător a trimis mingea în transversală după un șut puternic din afara careului, câteva minute mai târziu, însă polonezii au terminat prima repriză în avantaj, după reușita lui Piasecki, din minutul 41.

Tabela a rămas nemodificată pe parcursul celei de a doua reprize, astfel că echipa campioană a Poloniei s-a impus cu 2-1.

A fost ultima partidă amicală susținută de ”Șepcile roșii” în această pregătire de vară.